Які обігрівачі краще і економніше?
Дуже часто сезон початку холодів не збігається з початком опалювального сезону і основного джерела опалення буває недостатньо. Тоді додатковим зазвичай стає обігрівач.
Найбільш поширені на сьогодні обігрівачі, представлені в магазинах, це:
- масляні радіатори,
- електрорадіатори з пропіленгліколем всередині,
- конвектори,
- інфрачервоні обігрівачі,
- тепловентилятори.
Розглянемо кожен з них окремо.
Масляні радіатори – одні з найпопулярніших обігрівачів. Вони мають потужність від 1,0 до 2,5 кВт, підходять для використання в офісах, квартирах, на дачах.
Принцип дії: всередині металевого корпусу знаходиться мінеральне масло, яке нагрівається за допомогою електричної спіралі (ТЕНа). Масло передають тепло металевому корпусу, а він в свою чергу нагріває повітря. Деякі моделі масляних обігрівачів, оснащені термостатом, автоматично вимикаються, коли температура досягає необхідного заданого рівня і включаються, коли вона падає.
Переваги: невелика температура нагріву корпусу, завдяки чому обігрівач не сушить повітря, пожежна безпека, мобільність (масляні обігрівачі оснащені коліщатками, які дозволяють переміщати з кімнати в кімнату). До того ж, масляні радіатори безшумні і при наявності термостата і таймера дозволяють виставити найбільш комфортну температуру.
Недоліки: довгий підігрів приміщення, відповідно, витрати електроенергії.
Електрорадіатори з пропіленгліколем всередині ще називають енергозберігаючими радіаторами. Він складається з алюмінієвих секцій, нагрівального елементу, блоку керування та цифрових датчиків температури повітря. Чим більше секцій у обігрівачі, тим більшу площу він може обігріти.
Підходить для прогріву різних приміщень, починаючи від лоджія, закінчуючи великими гостинными і залами. На відміну від масляного обігрівача, замість масла у електрорадіатора всередині знаходиться пропіленгліколь, яка нагрівається відразу ж при включенні приладу, що робить їх у 2,5 рази економічніше олійних.
Принцип дії: такий же, як у масляного радіатора.
Переваги: в першу чергу економічність, так як він швидше нагрівається і працює за принципом «клімат-контролю». Температура нагрівального елемента і корпуса однакова – 70 градусів, відповідно тепло нікуди не дівається, а поширюється по квартирі, що робить електрорадіатор ще і найбільш ефективним обігрівачем. До того ж, він не сушить повітря і є абсолютно екологічно безпечним, його зручно переміщати з кімнати в кімнату завдяки коліщаткам, а наявність кронштейнів дозволяє повісити його на будь-яку стіну при будь-якій висоті.
Недолік електрорадіаторів з пропіленгліколем полягає хіба що в їх вартості. Так, дешевше буде купити конвектор або тепловентилятор, але по ефективності жоден з обігрівачів з ним не зрівняється.
Конвектор – обігрівач, основна особливість якого полягає в відсутності проміжних
стадій роботи, він гріє відразу після включення. Витрата електроенергії у нього на 25% менше, ніж у
олійного.
Принцип дії: нагрівання приміщення відбувається шляхом проходження повітря через нагрівальні елементи конвектора.
Переваги: високий ККД, можливість кріплення на стіни, мобільність, можливість програмування.
Недоліки: конвектори пересушують повітря.
Інфрачервоні обігрівачі забезпечують розсіяний обігрів приміщення, вони нагрівають не повітря, а близстоящие предмети, і чим далі ви знаходитесь від обігрівача, тим холодніше буде. Вони підійдуть для обігріву балконів і лоджій, відкритих терас, ванних кімнат, ресторанів і кафе.
Принцип дії: обігрівач випромінює енергію, яка поглинається навколишніми предметами.
Переваги: безшумний, забезпечує найкращий локальний обігрів. Наприклад, якщо встановити інфрачервоний обігрівач над робочим місцем, можна створити ідеально комфортні умови для працюючої людини без обігріву всього приміщення.
Недоліки: такий обігрівач пожежонебезпечний. Його не рекомендують встановлювати в приміщеннях з підвищеною вологістю, не можна, щоб на нього потрапляла вода. Також інфрачервоний обігрівач не можна розташовувати вертикально, накривати і сушити білизну, розташовувати поблизу легко плавящихся і займистих предметів.
Тепловентилятори – найбільш дешевий вид обігрівачів, використовується для обігріву невеликих приміщень. Їх можна розташовувати на підлозі, на стіні, а також на столі.
Принцип дії: в тепловентиляторе повітря прогрівається за допомогою електричної спіралі і далі поширюється по кімнаті. Для більш рівномірного обігріву вентилятор може провертатися навколо своєї осі.
Переваги: компактний і естетичний, добре прогріває повітря і розподіляє по невеликому приміщенню.
Недоліки: гучна робота, забруднення повітря внаслідок спалювання кисню і частинок пилу, а забилася пил на спіралі може видавати не дуже приємний запах.
Сподіваємося, дана коротка характеристика обігрівачів допоможе вам визначитися у виборі і прогріти квартиру з мінімальними витратами електроенергії.
- З чого краще зробити укоси на вікнаРізновиди оздоблювальних матеріалів, які використовують для обробки укосів.З чого краще зробити укоси на вікна
- Як відмити пластикове підвіконня?ТОП 5 варіантів, як і чим можна ефективно та безпечно відмити пластикові підвіконня, щоб вони знову сяяли.Як відмити пластикове підвіконня?