Утеплення балкона в панельному будинку
Між плитами є технологічна щілину, через яку на балкон постійно надходить волога, а якщо балкон не герметичний, то дощова вода буде текти і на нижній балкон сусідів, а це вже перша ознака того, що балкон терміново потрібно склити і утеплювати. У даній статті ми зупинимося саме на утепленні балкона в панельному будинку і розглянемо його основні особливості.
Що необхідно утеплити у першу чергу
Утеплити стіни обов'язково потрібно, парапет, підлога і стеля. Стіна, яка межує з кімнатою, утеплення не потребує, а от підлога, стеля, парапет і стіни – це як раз найхолодніші місця на балконі, які можуть послужити джерелом витоку тепла. Тим більше в панельному будинку, так як панель сама по собі утримувати тепло не може. Все тепло йде через «бетонне ребро», яке має високу теплопровідність і недостатньо ізольовані панельні шви
Шар теплоізоляції встановлюється на всю поверхню балкона, а сам процес утеплення відбувається в кілька етапів:
- встановлюється каркас для подальшого монтажу утеплювача,
- монтується утеплювач. При виборі матеріалу в першу чергу слід приділити увагу його екологічності, низькій теплопровідності, негорючості, паронепроникність, відсутності усадки і товщині. Найпопулярніші утеплення балконів – це пінопласт, мінеральна вата і екструдований пінополістирол.
Щоб виключити попадання вологи на балкон і утворення конденсату, утеплювач потрібно додатково пароизолировать за допомогою спеціального гідроізоляційного матеріалу/плівки. В якості відмінного паро - і гідроізолятор відмінно себе проявив пенофол. Цей матеріал окрім теплоізоляції має ще й властивістю відбивати тепло завдяки фольгированной поверхні.
При утепленні підлоги потрібно обов'язково врахувати кілька важливих моментів. Якщо ваш балкон розташований на розі будівлі, він найбільше піддається постійному впливу опадів, і тому він особливо потребує додатковому шарі гідроізоляції. І ще: якщо ваші сусіди не подбали про засклення свого свого балкона, підлога утеплювати потрібно більш ретельно, щоб навіть у найлютіші морози він залишався теплим.
Після утеплення балкона залишається виконати його обробку. Найчастіше для цього використовується:
- пластикова вагонка – дуже гарний матеріал, який може бути найрізноманітніших кольорів, текстур і відтінків.
- дерев'яна вагонка – не менш гарний, але до того ж і абсолютно екологічно чистий матеріал.
- панелі МДФ – матеріал, стійкий до впливу температури, сонячного випромінювання, довговічний і практичний.
Вибір матеріалу для обробки балконів повністю залежить від переваг замовника і практично нічим не обмежується.
- З чого краще зробити укоси на вікнаРізновиди оздоблювальних матеріалів, які використовують для обробки укосів.З чого краще зробити укоси на вікна
- Як відмити пластикове підвіконня?ТОП 5 варіантів, як і чим можна ефективно та безпечно відмити пластикові підвіконня, щоб вони знову сяяли.Як відмити пластикове підвіконня?