Етапи скління балкона
Для скління балконів використовуються металопластикові (ПВХ) конструкції, тобто ті ж самі пластикові вікна, які встановлюються в квартирах і називаються в народі «склопакетами». При склінні балконів застосовують склопакети одно - і двокамерні із звичайним або з енергозберігаючим склом. Також такі конструкції бувають глухі, поворотні, поворотно-відкидні і навіть зсувні, радіальні і складаються гармошкою – все залежить від різновиду фурнітури, яка в них застосовується. Останні два варіанти ще не особливо популярні в Києві. Всі інші види конструкцій досить популярні, і є в арсеналі кожної віконної компанії.
Скління за допомогою склопакетів ще називають теплим склінням, так як при його проведенні на території балкона зберігається мікроклімат закритого простору. Однак при виборі теплого
скління балкона, врахуйте, що висока опірність теплопередачі віконних конструкцій само по собі нічого не означає, якщо по всьому балкону суцільні щілини і тремтять на вітрі панелі. Щоб даремно не викидати на вітер гроші, балкон необхідно утеплювати і підлогу, і парапет, і стеля, і стіни.
Сам процес скління складається з декількох етапів. Розглянемо по черзі кожен з них.
1. Підготовка балкона до склінню. В першу чергу, це вибір оптимальної площини для встановлення. Для скління балкон, як правило, потрібно готувати. Це відноситься як до панельним, так і до цегляним будинкам. Тут можуть виникати різні труднощі – наявність надто тонкого парапету, зазори між парапетом і бічною панеллю, парапет з тонких металевих прутиків, утворює «міст холоду», або навіть розгойдується при поривах вітру. У таких випадках необхідно готувати балкон до встановлення скління – створити міцну основу, яка буде розташована в правильній площини для встановлення і буде мати достатню теплоізоляцію. Для цього можна використовувати піноблоки або цегла. Кладку зміцнюють армуванням.
2. Вибір віконного профілю та фурнітури. При виборі профілю важливо розуміти, які функції ви хочете, щоб виконувала конструкція – якщо основний упор йде на шумо - і теплоізоляцію, вам підійде двокамерний склопакет, але можна поставити й більш легку конструкцію – профіль 60 мм і однокамерний склопакет. Що стосується виробника, тут все залежить від ваших уподобань. Ми вам можемо запропонувати німецькі профілі Rehau і Salamander, а також вітчизняний, доступний в ціні, але не менш якісний ALMplast. З приводу фурнітури, вона буває декількох типів: поворотно-відкидна, похило-зсувні, зсувний і розсувні – це класифікація за варіантами відкривання стулок. По призначенню ж, одна фурнітура може бути розрахована на велику кількість відкриттів, інша — на стримування сильних поривів вітру, третя - для установки великих важких рам (посилена фурнітура).
3. Додаткова закладення заводських стиків. Це необов'язковий, але все ж дуже бажаний етап. Мається на увазі герметизація стику між пластиковою рамою і подставочным профілем. Завдяки герметизації конструкція в цьому місці не буде промерзати, а це ще плюс один бал до утеплення балкона. Це відноситься і до межрамным з'єднанням.
4. Підбір кріплень (анкери, нагелі або пластини) і вимір відстаней під пінні шви. Вибирати кріплення потрібно в залежності від маси конструкції, розмірів балкона, серії будинку і навіть від поверху будівлі.
5. Скління. Установка пластикових рам і їх кріплення. При сильних поривах вітру все навантаження на себе приймає кріплення, тому по товщині він повинен бути не менше 5мм.
6. Пінні шви навколо скління. Товщина пінних швів повинна становити 20-40 мм При меншій товщині зросте ризик промерзання, при більшій - кріплення не буде стійким. Навантаження вітру буде компенсуватися тільки з-за пружності піни, і через кілька років вона також промерзне.
7. Забезпечення захисту вгорі скління балкона. Пінний шов захищає верхній водовідлив. Тут можуть бути різні варіанти – стандартний водовідлив, прикріплений під кутом, а також пластиковий нащільник, що прикриває проміжок між швом і водоотливом. Ще можна встановити спеціальний вигнутий водовідлив, який ідеально закриє шов без зазорів.
8. Герметизація та оздоблення скління. Проводиться вона як всередині, так і зовні . Ця робота повинна бути виконана максимально якісно, так як неякісно встановлений навіть найдорожчий і якісний виріб не дасть вам необхідний ефект тиші й тепла.
Правильно і послідовно виконавши всі етапи скління, можна отримати теплий і затишний балкон, який довго буде служити не тільки вам, але і вашим онукам і правнукам.
- З чого краще зробити укоси на вікнаРізновиди оздоблювальних матеріалів, які використовують для обробки укосів.З чого краще зробити укоси на вікна
- Як відмити пластикове підвіконня?ТОП 5 варіантів, як і чим можна ефективно та безпечно відмити пластикові підвіконня, щоб вони знову сяяли.Як відмити пластикове підвіконня?